top of page

Brožurka o Ehlers-Danlosových syndromech a syndromu hypermobility

Brožurka o EDS a syndromu hypermobility - co jsou tyto syndromy, jak se jmenují jednotlivé typy, jaké jsou jejich symptomy a pár faktů navíc. Brožurka má dvě stránky, při tisku se tedy má tisknout na jeden list z obou stran a následně složit na tři části tak, aby na vás nejprve koukal hlavní nápis s logem našeho spolku, po otevření směrem doleva světlý text na modrém podkladě a po dalším a úplném otevření (doprava) uvidíte uvnitř druhou stránku souboru (symptomy a komorbidity). Na zadní straně zavřené brožurky uvidíte obrázek zebry a část "více informací o EDS a syndromu hypermobility". Níže najdete také méně barevnou a černobílou verzi pro snazší tisk.

page0 (2).jfif

Potřebujete šetřit barvami v tiskárně?

Níže najdete naší klasickou brožurku o Ehlers-Danlosových syndromech a syndromu hypermobility - první verze je méně barevná, text je v naší klasické modré barvě a pozadí je bílé - a druhá verze je úplně černobílá. Nakonec to nevypadá vůbec špatně a za nedostatek barev v tiskárně se nemusíte stydět: vždyť přece i znak vzácných onemocnění a EDS/HSD - zebra - je sama černobílá. :-)

Část brožurky o EDS a syndromu hypermobility s kresbami hypermobility, méně barevná verze.

Brožurka o EDS a syndromu hypermobility s kresbami hypermobility, méně barevná

Brožurka o EDS a syndromu hypermobility - s vysvětlením a kresbami hypermobility, méně barevná pro levnější tisk. Skládá se stejným způsobem jako brožurka výše.

Letáček o Ehlers-Danlosových syndromech a syndromu hypermobility

Letáček o Ehlers-Danlosových syndromech a syndromu hypermobility, velikost A4, obsahově stejný jako brožurka, dvě stránky (tisknout na jeden list z obou stran).

page0 (3).jpg

Kartička "Mám Ehlers-Danlosův syndrom"

Kartička (pro pacienty) obecně a zjednodušeně vysvětlující Ehlers-Danlosův syndrom. Kartička je vytvořená pro rozměry 110 x 80 mm. Je oboustranná - takže má dvě části, které můžete natisknout z obou stran jednoho listu a nebo zvlášť a poté kartičku slepit k sobě. Přerušovaný kroužek označuje místo, které můžete vystřihnout, aby se kartička následně mohla připevnit třeba na klíče. Kartičku doporučujeme zalaminovat pro její větší odolnost. Pro snadnou identifikaci doporučujeme pořídit BodyID náramek (nejedná se o placenou reklamu, více se můžete dočíst v našem článku "Náramky, které mohou zachránit život"). Zde naleznete informace o tom, jak nastavit Medical ID na mobilním telefonu.

page0 (6).jfif

Kartička "Mám syndrom hypermobility"

Kartička (pro pacienty) zjednodušeně vysvětlující syndrom hypermobility. Kartička je vytvořená pro rozměry 110 x 80 mm. Je oboustranná - takže má dvě části, které můžete natisknout z obou stran jednoho listu anebo zvlášť a poté kartičku slepit k sobě. Přerušovaný kroužek označuje místo, které můžete vystřihnout, aby se kartička následně mohla připevnit třeba na klíče. Kartičku doporučujeme zalaminovat pro její větší odolnost. Pro snadnou identifikaci doporučujeme pořídit BodyID náramek (nejedná se o placenou reklamu, více se můžete dočíst v našem článku "Náramky, které mohou zachránit život"). Zde naleznete informace o tom, jak nastavit Medical ID na mobilním telefonu.

page0 (14).jfif

Kartička "Mám Ehlers-Danlosův syndrom" k úplnému vyplnění

Kartička "Mám Ehlers-Danlosův syndrom" s možností vyplnění typu/genové mutace, symptomů, potřeb, možnost zaškrtnutí potíží s lokálními anestetiky. Kartička je vytvořená pro rozměry 110 x 80 mm. Je oboustranná - takže má dvě části, které můžete natisknout z obou stran jednoho listu a nebo zvlášť a poté kartičku slepit k sobě. Přerušovaný kroužek označuje místo, které můžete vystřihnout, aby se kartička následně mohla připevnit třeba na klíče. Kartičku doporučujeme zalaminovat pro její větší odolnost. Pro snadnou identifikaci doporučujeme pořídit BodyID náramek (nejedná se o placenou reklamu, více se můžete dočíst v našem článku "Náramky, které mohou zachránit život"). Zde naleznete informace o tom, jak nastavit Medical ID na mobilním telefonu.

page0 (9).jfif

Kartička "Mám Ehlers-Danlosův syndrom - hypermobilní typ"

Kartička zjednodušeně vysvětlující hypermobilní typ Ehlers-Danlosova syndromu. Kartička je vytvořená pro rozměry 110 x 80 mm. Je oboustranná - takže má dvě části, které můžete natisknout z obou stran jednoho listu a nebo zvlášť a poté kartičku slepit k sobě. Přerušovaný kroužek označuje místo, které můžete vystřihnout, aby se kartička následně mohla připevnit třeba na klíče. Kartičku doporučujeme zalaminovat pro její větší odolnost. Pro snadnou identifikaci doporučujeme pořídit BodyID náramek (nejedná se o placenou reklamu, více se můžete dočíst v našem článku "Náramky, které mohou zachránit život"). Zde naleznete informace o tom, jak nastavit Medical ID na mobilním telefonu.

page0 (10).jfif

Kartička "Mám Ehlers-Danlosův syndrom - klasický typ"

Kartička zjednodušeně vysvětlující klasický typ Ehlers-Danlosova syndromu. Kartička je vytvořená pro rozměry 110 x 80 mm. Je oboustranná - takže má dvě části, které můžete natisknout z obou stran jednoho listu a nebo zvlášť a poté kartičku slepit k sobě. Přerušovaný kroužek označuje místo, které můžete vystřihnout, aby se kartička následně mohla připevnit třeba na klíče. Kartičku doporučujeme zalaminovat pro její větší odolnost. Pro snadnou identifikaci doporučujeme pořídit BodyID náramek (nejedná se o placenou reklamu, více se můžete dočíst v našem článku "Náramky, které mohou zachránit život"). Zde naleznete informace o tom, jak nastavit Medical ID na mobilním telefonu.

page0 (11).jfif

Kartička "Mám Ehlers-Danlosův syndrom - vaskulární typ"

Kartička zjednodušeně vysvětlující vaskulární typ Ehlers-Danlosova syndromu. Kartička je vytvořená pro rozměry 110 x 80 mm. Je oboustranná - takže má dvě části, které můžete natisknout z obou stran jednoho listu a nebo zvlášť a poté kartičku slepit k sobě. Přerušovaný kroužek označuje místo, které můžete vystřihnout, aby se kartička následně mohla připevnit třeba na klíče. Kartičku doporučujeme zalaminovat pro její větší odolnost. Pro snadnou identifikaci doporučujeme pořídit BodyID náramek (nejedná se o placenou reklamu, více se můžete dočíst v našem článku "Náramky, které mohou zachránit život"). Zde naleznete informace o tom, jak nastavit Medical ID na mobilním telefonu.

page0 (13).jfif

Kartička "Mám Ehlers-Danlosův syndrom - vaskulární typ" - MEDICAL EMERGENCY CARD

Kartička upozorňující na život ohrožující komplikace spojené s vaskulárním typem Ehlers-Danlosova syndromu. Obsahuje QR kód, který vede na stránku thevedsmovement.org (konkrétně na článek o život ohrožujících stavech, které se mohou vyskytnout u pacientů s vEDS). Kartička je vytvořená pro rozměry 110 x 80 mm. Je oboustranná - takže má dvě části, které můžete natisknout z obou stran jednoho listu a nebo zvlášť a poté kartičku slepit k sobě. Přerušovaný kroužek označuje místo, které můžete vystřihnout, aby se kartička následně mohla připevnit třeba na klíče. Kartičku doporučujeme zalaminovat pro její větší odolnost. Pro snadnou identifikaci doporučujeme pořídit BodyID náramek (nejedná se o placenou reklamu, více se můžete dočíst v našem článku "Náramky, které mohou zachránit život"). Zde naleznete informace o tom, jak nastavit Medical ID na mobilním telefonu.

page0 (6).jfif

Přidáno na přání pacientů

Kartička "Mám Ehlers-Danlosův syndrom - kyfoskoliotický typ"

Kartička zjednodušeně vysvětlující kyfoskoliotický typ Ehlers-Danlosova syndromu. Kartička je vytvořená pro rozměry 110 x 80 mm. Je oboustranná - takže má dvě části, které můžete natisknout z obou stran jednoho listu a nebo zvlášť a poté kartičku slepit k sobě. Přerušovaný kroužek označuje místo, které můžete vystřihnout, aby se kartička následně mohla připevnit třeba na klíče. Kartičku doporučujeme zalaminovat pro její větší odolnost. Pro snadnou identifikaci doporučujeme pořídit BodyID náramek (nejedná se o placenou reklamu, více se můžete dočíst v našem článku "Náramky, které mohou zachránit život"). Zde naleznete informace o tom, jak nastavit Medical ID na mobilním telefonu.

page0 (14).jpg
page0 (4).jpg
Část letáčku o EDS/HSD pro měsíc květen

"Květen je měsíc Ehlers-Danlosových syndromů a syndromu hypermobility"

Letáček o Ehlers-Danlosových syndromech a syndromu hypermobility, velikost A4, verze pro květen (měsíc věnovaný zvyšování povědomí o Ehlers-Danlosových syndromech a syndromu hypermobility).

Letáček o Ehlers-Danlosových syndromech a syndromu hypermobility pro logopedii

Letáček, který jsme vytvářeli pro ordinaci klinické logopedie - kam často chodí děti, které mají neurovývojové poruchy jako například poruchy autistického spektra, ADHD či jiné poruchy učení - a nedávné studie naznačují, že se poruchy jako jsou Ehlers-Danlosovy syndromy a syndrom hypermobility častěji vyskytují právě u takových dětí. Stylově soubor sice vypadá jako brožurka, ale pro snadnou upevnitelnost na nástěnku je rozvržen tak, aby se dal vytisknout na 2x A4 a pověsit zvlášť pod sebe.

Copy of Kopie návrhu Brožura Ehlers-Danlosův syndrom a syndrom hypermobility.jpg

Brožurka o diagnostické odysee pacientů s EDS/HSD, černobílá

Brožurka vysvětlující takzvanou "diagnostickou odyseu" pacientů s EDS/HSD, černobílá pro levnější tisk. Skládá se stejným způsobem jako brožurka výše. Diagnostická odysea je velmi dlouhá a složitá - a pro každého pacienta velmi individuální, tudíž je náš text spíše příkladem toho, jak to může vypadat.

Část brožurky "Diagnostická odysea" aneb cesta pacientů k diagnóze.
Část brožurky "Diagnostická odysea" aneb cesta pacientů k diagnóze.

Bonus: Chcete edukovat své okolí o zdravotních postiženích obecně?

Zvyšujte povědomí doma, ve škole, v práci - či kdekoliv jinde

Níže najdete soubor ke stažení: jedná se o formát A4 (oboustranný) k vytištění, který informuje o zdravotních postiženích obecně. Na co nejmenší plochu jsme se snažili stěsnat co nejvíce informací: přední strana obsahuje některá základní fakta o zdravotních postiženích a zadní strana se pak věnuje tipům, jak bychom se k lidem se zdravotními postiženími (ne)měli chovat. Letáček je už ve své základní formě vytvořen černobílý a bez zbytečných obrázků, protože jsme kladli důraz na předání co nejvíce informací a na to, aby tisk těchto letáčků byl co nejméně nákladný.

Část letáčku o zdravotních postiženích: "O zdravotních postiženích".
Část letáčku o zdravotních postiženích: "Jak se (ne)chovat k lidem se zdravotním postižením".

Bonus: Rámečky na profilové obrázky

Zvyšujte povědomí na sociálních sítích

Níže najdete rámečky na profilové obrázky, které si můžete stáhnout na naší úvodní stránce, kde najdete i přesný návod, jak rámečky aplikovat.

Rámečků je celkem 9: dva pro zvyšování povědomí o Ehlers-Danlosových syndromech a syndromu hypermobility obecně, dva pro zvyšování povědomí o vaskulárním Ehlers-Danlosově syndromu (vEDS), jeden pro zvyšování povědomí o hypermobilním Ehlers-Danlosově syndromu (hEDS), jeden pro zvyšování povědomí o klasickém Ehlers-Danlosově syndromu (cEDS) a tři pro květen, červenec a únor - květen je měsícem Ehlers-Danlosových syndromů a syndromu hypermobility, červenec je Disability Pride Month a únor je měsícem vzácných onemocnění.

Chybí tu něco?

Návrhy na další kartičky, letáčky a informace, které by zde rozhodně neměly chybět, nám můžete napsat na náš email ehlersdanlos@seznam.cz

bottom of page