top of page

Sbírky

Zde je místo na sdílení sbírek pro malé i velké pacienty (či zvířátka), kteří mají některý z Ehlers-Danlosových syndromů, syndrom hypermobility a podobné či komorbidní poruchy (více informací o sdílení sbírek najdete na úvodní stránce).

Pokud máte nějakou takovou sbírku, můžete nás kontaktovat na našem emailu ehlersdanlos@seznam.cz, Facebooku či Instagramu a my vaši sbírku přidáme do této sekce našich webových stránek, přesdílíme ji na Facebook a také ji přidáme na Instagram stories.

Snímek obrazovky 2023-08-08 142250.png

"Na fyzioterapiích Kája posiluje oslabené tělo."

Skrze patrondeti.cz

Ze stránek patrondeti.cz: "Kája se narodil s genetickým onemocněním, kterému se říká syndrom křehké rohovky.

Kája je veselý hravý kluk, který se vyřádí ve vodě i na hřišti. Narodil se s genetickým onemocněním, které se jmenuje Ehlers-Danlos syndrom. Česky se mu říká syndrom křehké rohovky. Jedná se o onemocnění pojivových tkání a projevuje se například oslabeným svalstvem, hypermobilitou kloubů nebo křehkostí kůže, cév nebo rohovky.

Od Kájova narození celá rodina pracujeme na tom, aby se jeho zdravotní stav nezhoršoval. Chodíme na hipoterapii, plavání, dvakrát ročně jezdíme na měsíční pobyt do léčebny. Ze všeho nejvíc ale Kájovi pomáhají fyzioterapie. Posiluje svaly celého těla a pracuje na jeho správném držení.

Chtěli bychom vás touto cestou požádat o podporu, aby Kája mohl na fyzioterapie dál pravidelně docházet. Děkujeme."

bottom of page